/
«Кременецькі медичні ралі – 2017»
01.02.2017«Кременецькі медичні ралі – 2017»

23-25 лютого 2017 р. у м. Кременець Тернопільської області відбудеться ІІ Регіональний зимовий чемпіонат екстреної (швидкої) медичної допомоги  з міжнародною участю «Кременецькі медичні ралі – 2017» та науково-практична конференція «Актуальні аспекти екстреної медичної допомоги і медицини катастроф»

Навіщо чемпіонати для «швидкої»? В Україні в різних регіонах на сьогодні вже проведено понад 20 подібних змагань різного рівня від локального до Всеукраїнського з міжнародною участю (Буковина, Дніпровщина Львівщина, м. Київ і Київщина, Рівненщина, Сумщина, Тернопільщина). Традиційними закордонними гостями чемпіонатів є бригади з Литви і Польщі. Досить сказати, що цього року VII Всеукраїнський літній чемпіонат з міжнародною участю приймає Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф. В минулому році відбувся І Всеукраїнський зимовий чемпіонат на Львівщині. А от у 2017 році попри мовчання керівних органів традицію проведення зимового чемпіонату ініціювали самі медики служби екстреної медичної допомоги Західного регіону України. Їх ініціативу підтримало керівництво і фахівці ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України» та Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги», які стали головними організаторами чемпіонату.

Чому ініціатива від бригад, що такі чемпіонати їм дають? Насамперед – це відчуття самоповаги і визнання себе особливою «кастою» серед медиків України. Адже в холод, і у спеку, в дощ і у вітер, вдень і вночі бригади ЕМД виїжджають, аби врятувати людське життя.

Повага від суспільства до медиків «швидкої» дуже відчутна закордоном. В менталітеті західних європейців і американців поліція, пожежні і медики «швидкої» – це люди останньої надії… Тому їм і добра освіта, й екіпіровка, і транспорт, і відповідна зарплатня. Проте і в нашому домі не так все сумно. 2007 рік. Команда студентів-шестикурсників Тернопільського медуніверситету на повністю укомплектованій кареті ЕМД (допомагали цілим світом) у вперше в Україні пошитій зимовій уніформі під час ІІ Зимового міжнародного чемпіонату в Польщі вибороли 12 загальнокомандне місце серед 44 професійних бригад, завоювали І місце в одному із шести конкурсів і стали кращою закордонною командою, випередивши медиків з Німеччини, Італії, Туреччини та Литви. Бригада Заліщицької райлікарні, що на Тернопільщині, стала чемпіоном на ІІІ Всеукраїнському чемпіонаті в Камʼянці-Подільському та двічі виборювала IV загальнокомандне місце та ставала кращою закордонною командою на Міжнародних чемпіонатах у Польщі у 2011 і 2012 рр. Тобто, якщо хочемо – то можемо й навчатися, бути одітими та укомплектованими та ще й перемагати…

Що ще дають бригадам такі чемпіонати? Насамперед це вдосконалення власної професійної майстерності. Адже традиційно під час чемпіонатів проводиться науково-практична конференція, майстеркласи від провідних фахівців, виставки обладнання і медикаментів передових компаній і виробників. Й самі конкурси побудовані у формі симуляції невідкладного стану, як правило екстреного випадку, з якими, нажаль, бригади зустрічаються значно рідше в реальному житті поки адекватно не запрацює диспетчеризація та сімейна медицина.

Крім цього, кожному з нас властиве відчуття змагальності. Завжди хочеться довести, що ти кращий. А чемпіонат якраз і дає змогу визначити рівень теоретичних знань та практичних вмінь серед бригад ЕМД з питань надання екстреної медичної та домедичної допомоги на догоспітальному етапі.

А ще чемпіонати створюють всі умови для формального і неформального спілкування з першими особами служби ЕМД держави, щоб зʼясувати якість наболілі питання й побачити перспективу. І, мабуть, найголовніше. Це фахове спілкування з колегами з різних регіонів, запозичення кращого досвіду, зокрема від закордонних бригад.

Ініціатива проведення «Кременецьких медичних ралі – 2017» була підтримана Міністерством охорони здоровʼя, Комітетом Верховної Ради України з питань охорони здоровʼя, Державним закладом «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф МОЗ України», Тернопільською обласною державною адміністрацією та Управлінням охорони здоровʼя, Тернопільською обласною радою, Кременецькою райдержадміністарцією. До роботи залучилися Комунальний заклад Тернопільської обласної ради «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» та Кременецьке медичне училище імені Арсена Річинського.

Чому саме Кременець? Це мальовниче духовне та історичне місто, яке хоч раз в житті повинен відвідати кожен мешканець України. Воно овіяне вченістю, поетичністю та звитягою козацької доби. Це місце з унікальним кліматом, рослинним та тваринним світом. А ще – із руїнами замку на Замковій горі, якого ніхто із завойовників України штурмом так і не взяв. Саме тому Замкова гора стала ключовим елементом логотипу чемпіонату як символ твердості і надійності. Саме тому вже тепер є думка, щоб зимовий чемпіонат бригад ЕМД в Кременці став традиційним.

Місцем старту і базовим готелем є готель «Панорама» – один з небагатьох прикладів успішного капіталовкладення успішного українця.

До участі в чемпіонаті зголосилися бригади ЕМД з Вінницького, Волинського, Дніпровського, Івано-Франківського, Львівського, Полтавського, Рівненського, Тернопільського, Ужгородського, Хмельницького, Черкаського Чернівецького та Чернігівського територіальних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, з Львівського клінічного госпіталю Державної прикордонної служби України та Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, клініки «Добробут» (м. Київ), а також бригади з Естонії, Литви та Польщі.

На цьому чемпіонаті бригади трьохособові, як в реальному житті: два медики і водій. Водій у бригаді – це теж член рятувальної команди, а не сторож автомобіля, без допомоги якого неможливо реалізувати ряд протоколів з медицини невідкладних станів.

Жоден захід, а тим більше конкурс бригад ЕМД, неможливий без благодійної підтримки меценатів. Вже тепер головний фінансовий тягар чемпіонату взяла на себе компанія КСЕНКО і фармацевтична корпорація «Юрія Фарм». Приватне підприємство «Форма» – виробник уніформи для медиків «швидкої» з м. Бучач, що на Тернопільщині, кожному учаснику готує оригінальну сумку з логотипом чемпіонату, а переможці отримують найновішу розробку – розгрузку для медика «швидкої», у якій враховано кращий досвід передових виробників спецодягу з Європи та вітчизняні наукові розробки. У сумку кожного учасника буде покладено кровоспинний джгут «СПАС», який виготовляється в Тернополі, й за багатьма параметрами не гірший, а той кращий, ніж відомий джгут САТ. Керівництво області і району пообіцяло сувенірну продукцію кожному учаснику та іменні призи переможцям.

Організатори просять потенційних спонсорів допомогти в організації чемпіонату, адже допомагаючи медикам «швидкої» ми допомагаємо собі.

 

Попередня програма чемпіонату така:

23.02.2017 р. (четвер)

22.02-23.02.2017 р. до 10.00 – заїзд і поселення учасників.

08.00-09.30 – сніданок

10.00-14.00 – урочисте відкриття чемпіонату, наукова конференція, жеребкування учасників.

14.00-15.00 – обід

15.30-18.30 – вечірні старти команд-учасників

18.00-19.30 – вечеря

20.00-24.00 – нічні старти команд учасників

24.02.2017 р. (п’ятниця)

8.00-9.30 – сніданок

8.30-14.00 – денні старти команд-учасників

14.00-15.00 – обід

15.30-18.00 – розкриття протоколів змагань, майстеркласи

18.30 – підведення підсумків чемпіонату, нагородження переможців, дружня вечеря.

25.02.2017 р. (субота)

9.00-10.00 – сніданок

Культурна програма

Відʼїзд учасників.

Контакти:

0964537862 – Гудима Арсен Арсенович (arsgudyma@gmail.com)

0672431643 – Крилюк Віталій Омелянович (v.krylyuk@urc.org.ua)

Оголошення та поточна інформація щодо конкурсу: http://www.urc.org.ua/

 

Всі учасники чемпіонату вже є переможцями, але головний приз чемпіонату нехай отримає кращий! ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031