/
Прес-конференція в Інтерфакс-Україна: Україна посіла ІІІ місце на перших міжнародних змаганнях з ТССС!
23.09.2015Прес-конференція в Інтерфакс-Україна: Україна посіла ІІІ місце на перших міжнародних змаганнях з ТССС!

22 вересня 2015 року в прес-центрі Інтрефакс-Україна відбулася прес-конференція з членами команди-призера Перших міжнародних змагань по наданню допомоги в умовах ведення бойових дій Tactical Combat Casualty Care (TCCC).

http://interfax.com.ua/news/general/291885.html

В ході прес-конференції учасники розповіли про хід змагань, суддівський склад, команди-суперники; поділились своїми враженнями з приводу рівня підготовки Української команди  та перспектив розвитку ТССС в Україні.

Нагадаємо, що захід проходив 16-18 вересня в м. Лагроньо, Іспанія. Збірна команда України у складі Дениса Суркова, Володимира Звеняцького, Олександра Мілюкова та  Іллі Власюка посіла ІІІ місце за підсумком 3-х днів. Інструктори ВРР продемонстрували свої знання і вміння в наданні допомоги care under fire, tactical field care, tacevac. Змагання проводилися з використанням транспорту, манекенів, піротехніки, симуляції зброї - в умовах, максимально наближених до бойових дій. В змаганнях взяли участь 16 команд: шість з Іспанії, три із США, по одній з України, Швеції, Голландії, Франції, Йорданії, Португалії і Марокко.

Організував захід Комітет TCCC за сприяння Національної гвардії (Guardia Civil) Іспанії, Центру спеціальної підготовки, COMER. Під час змагань для учасників були організовані профільні семінари і лекції, на яких вони змогли обмінятися досвідом і підвищити рівень своєї кваліфікації.

Tactical Combat Casualty Care - стандарт, розроблений в США і прийнятий на озброєння арміями багатьох країн світу. Його протокол розроблений міжнародним комітетом, що складається з військових і медиків з багатим досвідом. Рекомендації TCCC ґрунтуються на аналізі і статистиці втрат, надання допомоги і організації медицини під час різних військових кампаній останніх 30ти років.

 

За словами членів нашої команди, по приїзді суперники не сприйняли збірну України серйозно – команда інструкторів Всеукраїнської ради реанімації не мала нібито жодних шансів на тлі команд військових та спецпідрозділів із Європи та США. Проте вже на першому ж випробуванні наші учасники продемонстрували неймовірно злагоджену роботу та виконання сценаріїв менш ніж за половину відведеного часу. При цьому зі стабільною якістю виконувалась як тактична, так і медична складова завдань. Вже за результатами першого дня змагань команда України вийшла в загальному заліку на ІІІ місце, яке і утримала до фіналу змагань, поступившись лише збірній парамедиків різних підрозділів армії Швеції (І місце) та команді військових парамедиків штату Техас, США (ІІ місце).

Всі три дні змагань відбувались під пильним наглядом суддівської колегії, до якої увійшли засновники стандарту ТССС. Всі сценарії проводились в максимально стресових та фізично ускладнених умовах для найкращої імітації умов надання допомоги на полі бою.

Проте, завдяки цим складнощам і прискіпливості суддів, такий формат проведення змагань чітко спрямовував на усвідомлення того, що стандарти надання допомоги в умовах ведення бойових дій розроблені в першу чергу для того, щоб рятувати людські життя, і тут не має бути дрібниць чи помилок. Отже в першу чергу ці змагання були спрямовані не на визначення переможця, а на обмін досвідом військових медиків різних країн і ми щиро вдячні за кожну пораду та за кожну настанову від суддів та суперників.

Капітан української команди, інструктор ВРР Денис Сурков каже: «TCCC офіційно існує в Україні всього півроку. Ми тут для того, щоб порівняти дорогу, якою ми йдемо, з іншими країнами, де це розвивається вже давно і вийшло на дуже серйозний рівень. Ми хочемо, щоб цей стандарт, який прийнятий в усьому світі, був адаптований у ЗСУ і інших силових структурах України. І тепер ми точно знаємо, що це необхідно. Ми були на виступі іспанського офіцера, пораненого в Афганістані. Він вижив завдяки тому, що знав і застосував рекомендації TCCC. Ми вважаємо своїм обов'язком дати можливість вижити нашим хлопцям».

Коротко про команду-призера змагань:

ВГО «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги» – громадська організація, метою якої є впровадження ефективних методів надання допомоги при катастрофах, масових травмах, на виробництві. ВРР є офіційним представником NAEMT ТССС в Україні і проводить ліцензійні курси для українських військових. Команда інструкторів ВРР бере участь в навчанні підрозділів ЗСУ і МВС, працює в добровольчих медичних підрозділах в зоні АТО.

Всеукраїнська рада реанімації збирає під своїм началом і забезпечує профільне навчання різноплановим фахівцям. Так, інструкторами ВРР стали учасники збірної команди України з ТССС:

Денис Сурков - к.м.н., Головний позаштатний дитячий анестезіолог Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської облдержадміністрації, Позаштатний радник глави Дніпропетровської облдержадміністрації з питань медичної допомоги учасникам АТО, Завідувач відділенням анестезіології  та інтенсивної терапії для новонароджених обласної дитячої клінічної лікарні м. Дніпропетровська. Голова Координаційної ради Всеукраїнської Ради реанімації та екстреної медичної допомоги, Медичний курс-директор ТССС в Україні.

Ілля Власюк - інженер медичного устаткування компанії "Азаріс", волонтер-парамедик в зоні АТО. Інструктор Всеукраїнської Ради реанімації та екстреної медичної допомоги.

Олександр Мілюков - засновник Стрілецької Академії, інструктор зі стрілецької та тактичної підготовки, наданню першої допомоги у бою. Проводить тренінги з підрозділами ЗСУ, СБУ, МВС і різними групами особистої охорони. Займається питаннями забезпечення особистої безпеки і наданню першої допомоги в критичних ситуаціях. Інструктор Всеукраїнської Ради реанімації та екстреної медичної допомоги.

Володимир Звеняцький - інструктор центру підготовки "Патріот". Інструктор Всеукраїнської Ради реанімації та екстреної медичної допомоги.

 ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031