/
У грудні 2018 року вийшов з друку посібник для вчителів «Домедична допомога»
15.01.2019У грудні 2018 року вийшов з друку посібник для вчителів «Домедична допомога»

В грудні 2018 року вийшов з друку навчально-методичний посібник для педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів «Домедична допомога».  В посібнику викладено змістовний матеріал, яким вчителі можуть користуватися в межах шкільних програм «Захист Вітчизни», «Основи здоров’я» тощо.

Розробка посібника для вчителів – це один із кроків національного системного проекту з розробки навчальних програм для школи, що реалізує  «Всеукраїнська Рада Реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги» («ВРР та ЕМД»).


Віталій Крилюк – голова правління «ВРР та ЕМД», доктор медичних наук, доцент кафедри медицини катастроф Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, інструктор Європейської Ради Реанімації, розповідає: «У 2017 році наша організація отримала запрошення Міністерства освіти і науки України взяти участь у діяльності робочих груп зі створення навчальних програм для старшої школи відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної і середньої освіти. «Всеукраїнська Рада Реанімації»  із ентузіазмом долучилися до цієї масштабної діяльності, бо у нас є успішний досвід з реалізації просвітницьких та навчальних заходів для школярів та вчителів».


Фахівцями «ВРР та ЕМД» було проаналізовано діючі навчальні програми з домедичної підготовки та безпеки життєдіяльності, вимоги до викладання таких програм на відповідність міжнародним практикам та стандартам. В результаті розроблено навчальну програму для вчителів у системі післядипломної освіти для безперервного професійного розвитку та пілотний проект із реалізації цієї навчальної програми. Особливою ознакою цієї програми є те, що в ній застосовані міжнародні протоколи домедичної допомоги.


Орієнтуючись на зміст затвердженої навчальної програми для практичної реалізації програми був створений навчально-методичний посібник «Домедична допомога». Посібник складено з урахуванням необхідних знань та навиків педагога для викладання предмету учням загальноосвітніх навчальних закладів. Він складається із вступу та трьох розділів «Загальні особливості викладання питань навчання домедичної підготовки», «Надання домедичної підготовки в умовах бойових дій», «Базова серцево-легенева реанімація та використання автоматичного зовнішнього дефібрилятора». В розділах надається рекомендований план занять, алгоритми дій у різноманітних ситуаціях, описи стандартів відпрацювання практичних навичок, типові тестові завдання, перелік обладнання, список рекомендованої літератури. Посібник «Домедична допомога» є методологічним підгрунтям для педагогів.


Авторський колектив, В.О.Крилюк, Д.М.Сурков, І.В.Кузьмінський, Г.Ю.Цимбалюк, М.А. Максименко, у вступі до посібника звертають увагу на те, що навчання школярів домедичній допомозі по всьому світу схвалене Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Крім того, навчаючи дітей шкільного віку серцево-легеновій реанімації,  Україна долучається до всесвітньої ініціативи «Діти рятують життя…»

«Володіння навичками домедичної підготовки – це впевнений крок до покращення якості життя та його збереження», - констатує голова правління «ВРР та ЕМД».

«Всеукраїнська Рада Реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги» висловлює щиру подяку за співпрацю у реалізації проекту ЮНІСЕФ ,Міністерству освіти і науки України, Державній науковій установі «Інститут модернізації змісту освіти».
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930