/

 

 

 

Калькулятор обліку засобів індивідуального захисту (далі ЗІЗ) та прогнозування їх потреби при COVID -19 (далі Калькулятор) був розроблений з метою проведення обліку використання засобів індивідуального захисту в системі екстреної медичної допомоги (далі ЕМД) та динамічного визначення їх потреби.

За основу був взятий Personal Protective Equipment (PPE) Burn Rate Calculator, що розроблений CDC (Центр з контролю і профілактики захворювань США).

Під час його тестового використання було виявлено деякі незручності, тому робочою групою до якої увійшли фахівці ДЗ "Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України", Тернопільського національного медичного університету імені І.Я.Горбачевського, КНП "Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" за підтримки ВГО "Всеукраїнська рада реанімації "було створено адаптовану версію Калькулятора.

Дана версія Калькулятора містить два можливих варіанти, опис яких наведено нижче.

 

Скачати калькулятор

 

1.      ІНСТРУКЦІЯ ДО ВИКОРИСТАННЯ ВАРІАНТУ №1 КАЛЬКУЛЯТОРА

 

Варіант №1 рекомендовано для обліку ЗІЗ , якщо їх поповнення протягом звітного періоду( 1 місяць) не передбачається. Калькулятор складається з 4 таблиць.

Таблиця 1 - містить дані, щодо загальної кількості виїздів бригад ЦЕМД протягом дня, кількість виїздів до пацієнтів з підозрою або підтвердженим COVID-19 (та їх процентного співвідношення), наявного залишку вибраного типу ЗІЗ кожного дня. При внесенні даних, щодо загальної кількості виїздів та кількості виїздів до пацієнтів з підозрою або підтвердженим COVID-19, автоматично, в окремому рядку, прораховується відсоток виїздів до пацієнтів з підозрою та підтвердженим COVID-19. (див.рис.1)

Рисунок 1. Таблиця 1. Калькулятора. Приклад внесення даних щодо кількості виїздів на виклики

 

Окрім назви ЗІЗ можна вказати його конкретний тип та одиницю виміру (див.рис.2).

Рисунок 2. Приклад внесення даних в Таблицю 1. Внесення даних щодо типу та одиниці виміру ЗІЗ.

В таблицю 1 можна внести до 20 найменувань ЗІЗ чи інших розхідних матеріалів/засобів( антисептики, тощо)та проводити розрахунки протягом одно місяця. Для цього у відповідних клітинках горизонтального ряду таблиці необхідно вказати дату обліку, наприклад "01.04.2020" і т.д. до 30.04.2020. Слід звернути увагу, що в таблицю вже внесено стандартний перелік ЗІЗ та окремо передбачена можливість доповнення додатковими засобами ( наприклад в графі " інше" введіть наявний у Вас антисептик для рук, тощо).Приклад внесення даних в таблицю: в перший день (01.04.2020) кількість хірургічних масок складала 200 шт., наступного дня (02.04.2020) - 190, наступного дня (03.04.2020) - 170. (див.рис.3.) Звертаємо увагу, що для коректного обрахунку, кількість ЗІЗ в день обліку не може перевищувати кількість засобів, яка внесена напередодні. Оскільки даний варіант Калькулятора не передбачає поповнень протягом місяця.

Рисунок 3. Приклад внесення даних в Таблицю 1. , щодо кількості наявних ЗІЗ

 

Для того, щоб побачити динаміку використання окремого ЗІЗ у графічному вигляді, можна перейти за посиланням, яке розміщено в кінці горизонтального рядка (див.рис. 4)

Рисунок 4. Розміщення гіперпосилань на графічні зображення динаміки використання ЗІЗ

 

В такому випадку Ви автоматично перейдете за гіперпосиланням, де буде зображено 2 графіка:1- динаміка використання ЗІЗ протягом звітного періоду та 2-динаміка прогнозованої тривалості, вираженої у днях, резерву певного виду ЗІЗ. Повернутись до таблиці обліку можна аналогічним чином, перейшовши за посиланням, розміщеному праворуч від графіка (див. рис.5.1.-рис.5.2.). Всі графіки формуються автоматично та постійно оновлюються при введені даних.

В кінці місяця Ви зможете бачити підсумок: загальну кількість виїздів; загальну кількість виїздів до пацієнтів з підозрою чи COVID-19 протягом звітного періоду ( їх частка по відношенню до загальної кількості виїздів) та загальну кількість використаних ЗІЗ ( по кожній групі), а також сумарне поступлення ЗІЗ протягом звітного періоду.

Рисунок 5.1. Приклад графічного зображення динаміки використання ЗІЗ. Праворуч розміщено гіперпосилання за яким можна перейти до Таблиці 1.

Рисунок 5.2. Приклад графічного зображення прогнозованої тривалості ( вираженої у днях) резерву хірургічних масок

 

Таблиця 2. не передбачає внесення даних користувачами, оскільки в ній автоматично вираховується кількість використаних ЗІЗ за попередній день.

 

Таблиця 3. не передбачає внесення даних користувачами, оскільки в ній автоматично вираховується прогнозований у днях термін, на який вистачить ЗІЗ з врахуванням динаміки їх використання за попередній період. Для обрахунку даних в таблиці №3, опосередковано використовуються додаткова таблиця "Середня кількість використаних ЗІЗ в день за звітній період", тому всі дані генеруються автоматично, що не потребує участі користувача.

 

2. ІНСТРУКЦІЯ ДО ВИКОРИСТАННЯ ВАРІАНТУ №2 КАЛЬКУЛЯТОРА

 

Варіант №2 Калькулятора розроблений для обліку ЗІЗ та витратних матеріалів у випадку їх періодичного поповнення, протягом звітного періоду. Основні принципи роботи та обрахунку залишаються аналогічними до Варіанта №1 Калькулятора. Однак у Варіанті №2 є наступні особливості: для кожного типу ЗІЗ додано графу "поступлення" (див.рис.6)

Рисунок 6. Таблиці 1 (варіант №2 Калькулятора) - додаткова графа "Поступило"

 

Аналогічно, як і в варіанті №1 Калькулятора, користувач може вносити дані тільки в таблицю 1. Приклад внесення даних: припустимо, що початкова кількість хірургічних масок в перший день складала 100 шт, наступного дня на залишку залишилось 90 масок, на 3-ій день-80, на 4-ий- 60 шт. Однак, четвертого дня поступило ще 100 масок. Тому у графу "поступило" вноситься цифра 100. Таким чином на початок 5-го дня Ви вказуєте наявну кількість масок, врахувавши і отримані напередодні (наприклад 140, якщо 4-ого дня було використано 20 штук) (див.рис. 7).

Рисунок 7. Таблиця 1 ( варіант №2 Калькулятора) - приклад внесення інформації про поступлення ЗІЗ

 

Подальша робота у варіанті №2 Калькулятора аналогічна до такої варіанту №1

ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31