/
30.06.2020Аналіз калькулятора обліку ЗІЗ та прогнозування їх потреби при COVID -19. Частина 1

Калькулятор обліку засобів індивідуального захисту (далі ЗІЗ) та прогнозування їх потреби при COVID -19 (далі Калькулятор) був розроблений з метою проведення обліку використання засобів індивідуального захисту  в системі екстреної медичної допомоги (далі ЕМД) та динамічного визначення їх потреби.

За основу Калькулятора був взятий Personal Protective Equipment (PPE) Burn Rate Calculator, що розроблений  CDC (Центр з контролю і профілактики захворювань США) та розміщений для вільного користування за посиланням https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/hcp/ppe-strategy/burn-calculator.html.

Під час тестування оригінальної програми було виявлено ряд  незручностей, які могли обмежити його використання в Україні. Перш за все, це стосувалося того, що кількість ЗІЗ на початок періоду обліку повинно залишатися не змінним. При поступленні до лікувального закладу нової партії ЗІЗ необхідним було починати нову облікову таблицю. Також, перелік ЗІЗ  які внесені в оригінальну програму не є достатнім ні за переліком ні за кількістю з точки зору існуючої специфіки в Україні. 

При адаптації Калькулятора ці недоліки розробниками були усунуті, що дало можливість створити більш доскональну програму як по змісту так і за простотою використання. Зокрема, для кожного ЗІЗ було зроблено посилання на графічне зображення: динамічне використання та прогнозований залишок; додано графи щодо загальної кількості виїздів та кількість виїздів до пацієнтів з підтвердженим/підозрою на COVID-19.    

З метою визначення практичної цінності Калькулятора та вивчення потреби у ЗІЗ  при пандемії  COVID-19 нами проаналізовано динаміка їх використання протягом місяця в одному з обласних центрів України. Для аналізу було обрано Хмельницьку область.

Отже за період з 01.04 по 01.05.2020 року в Хмельницькій області було здійснено 13 621 виїзд, з них 326 до пацієнтів з підозрою/підтвердженим, що склало 2,4% в загальній структурі.  Слід зазначити, що до цієї групи пацієнтів були віднесені пацієнти з ознаками ГРВІ, пневмонії. Серед всіх пацієнтів цієї групи в подальшому підтверджених випадків COVID-19 було  35 випадків (10,7%). Динаміка загальної кількості викликів та кількість виїздів до пацієнтів з підозрою/підтвердженим  COVID-19 вказано на таблиці 1.

 

Нами проаналізовано динаміку використання наступних ЗІЗ:  хірургічні маски, респіратори FFP3, рукавички, одноразові халати, комбінезони, захисні щитки, захисні окуляри, бахіли та шапочки.  Слід зазначити що захисні щитки та захисні окуляри були багаторазового використання та відповідно оброблялись антисептиками після кожного використання.

з результатами розрахунків можна ознайомитися тутПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031