/
Базові «кити» нової системи екстреної медичної допомоги в Україні
24.03.2021Базові «кити» нової системи екстреної медичної допомоги в Україні

Базові «кити» нової системи екстреної медичної допомоги в Україні:
- уніфіковане навчання медичного персоналу,
- сучасне обладнання у відділеннях ЕМД при лікарнях,
- чіткі алгоритми взаємодії між усіма ланками надання ЕМД,
- тріажна система та максимально швидка кінцева медична допомога пацієнту, що знаходиться у критичному стані.
Ми бачимо необхідність в рамках нашого спільного проекту з МОЗ, щодо трансформації ЕМД, впровадження нового підходу до підготовки спеціалістів у галузі надання ЕМД. Для цього ми пропонуємо програми, що базуються на протоколах Європейської ради реанімації та передбачають велику кількість практичних навичок для медичних спеціалістів, задіяних на всіх ланках надання ЕМД.
Уніфікація підходу до підготовки спеціалістів з надання екстреної медичної допомоги в Україні суттєво підвищить якість надання ЕМД. Бо всі лікарі діятимуть за зрозумілими алгоритмами роботи, які не будуть потребувати додаткового часу на пояснення при передачі пацієнта на наступну ланку надання медичної допомоги.
Нові відділення ЕМД матимуть не тільки сучасне діагностичне обладнання, але й бригаду спеціалістів, що будуть у змозі надати необхідний рівень допомоги безпосередньо на місці, без очікування «профільного лікаря», як воно відбувається у більшості випадків сьогодні.
Чіткі алгоритми взаємодії між усіма ланками надання ЕМД приведуть до того, що лікарям не потрібно буде повторювати дії один-одного на різних етапах надання допомоги пацієнтові. А мобільна бригада буде чітко розуміти, куди саме доставити пацієнта для надання йому одразу усього обсягу потрібної допомоги.
Застосування тріажної системи до пацієнтів, що надходять до відділень ЕМД дозволить максимально пришвидшити отримання належного рівня медичної допомоги тими пацієнтами, що знаходяться у критичному стані.
Коли цей підхід буде застосовано до всіх спеціалістів та клінік, що залучені до надання ЕМД в Україні, якість системи екстреної медичної допомоги стане дуже високою. А кількість пацієнтів, що зможуть у якнайкоротший термін повернутися до повноцінного життя – суттєво наблизиться до омріяних лікарями 100%.ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930