/
Міжнародні курси та протоколи ЕМД
10.03.2021Міжнародні курси та протоколи ЕМД

Проєкт "Трансформація екстреної медичної допомоги на госпітальному етапі" Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей
Інформація стосовно міжнародних курсів, що включені до проєкту.
Трансформація екстреної медичної допомоги на госпітальному етапі передбачає запровадження уніфікованого навчання медичного персоналу, що задіяний у наданні ЕМД. Це дуже важливо для подальшої реалізації у нашій країні концепції «золотої години», що передбачає надання допомоги пацієнту протягом першої години після виникнення загрози його життю. Для цього ми плануємо розробити низку навчальних програм для медичного персоналу, що будуть базуватися на європейських стандартах надання медичної допомоги, затверджених Європейською радою реанімації (European Resuscitation Council, ERC).
ERC поділяє підготовчі курси для лікарів, задіяних у наданні ЕМД на три рівні Basic, Intermediate та Advanced. Базовий рівень цих курсів розроблений переважно для простих громадян, працівників пожежних бригад, поліції та вчителів. Для медичних працівників на кшталт фельдшерів, медичних сестер та основного персоналу розроблені курси середнього рівня. Для лікарів, що працюють у галузі ЕМД, Європейська рада реанімації розробила просунутий рівень курсів, що у свою чергу поділяються за типами надання допомоги – ЕМД для дітей, ЕМД для дорослих та ЕМД при травмах.
Під час реалізації пілотного проекту з реформування галузі ЕМД в України ми плануємо навчити на першому етапі персонал 10 опорних лікарень сучасним методам надання ЕМД.
До переліку курсів, що будуть долучені до проекту, планується включити:
- проведення професійних реанімаційних заходів у дорослих – протокол ALS (Advanced Life Support);
- проведення професійних реанімаційних заходів у дітей – протокол EPАLS (European Pediatric Advanced Life Support);
- надання допомоги при травматичних пошкодженнях у дорослих та дітей – протокол TDTR (Trauma and Disaster Team Response Course);
- проведення реанімаційних заходів у дорослих – протокол ILS (Immediate Life Support);
- проведення реанімаційних заходів у дітей – протокол EPILS (European Pediatric Immediate Life Support);
- надання допомоги при травматичних пошкодженнях у дорослих та дітей – протокол ITLS (International Trauma Life Support);
- обстеження та надання допомоги пацієнтам в критичному стані, нетехнічні навички та комунікація при наданні ЕМД в тому числі при надзвичайних ситуаціях з великою кількістю постраждалих – протокол EMCC (Emergency Medicine Core Competences Course).
Усе це – міжнародно-затверджені курси, що використовуються для навчання працівників медичної галузі по всьому світу.



ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930