/
Оновлена українська система екстреної медичної допомоги
29.03.2021Оновлена українська система екстреної медичної допомоги

Сьогодні поговоримо на прикладах, як саме ми у Всеукраїнській раді реанімації бачимо оновлену українську систему екстреної медичної допомоги в дії. Тож тримайте маленьку, але дуже повчальну історію:
У 1985 році після землетрусу в Мехіко загинуло до 10 тис. людей та майже 30 тис. було поранено або потребувало медичної допомоги. Чверть ліжкового фонду лікарень було зруйновано, загинуло біля тисячі медиків. Не вистачало ані часу, ані рук, щоб надати допомогу усім, хто її потребував.
На той час у країні був присутній американський хірург. Він звернувся до одного з уцілілих госпіталів та запропонував свої послуги. Керівництво закладу одразу виділило йому медичну бригаду та направило до операційної кімнати. Ці люди практично без перерв працювали протягом доби та надали допомогу більше ніж 30 важким пацієнтам.
І вже після того, як їм було знайдено заміну, та вони змогли відправитися на відпочинок – з’ясувалося, що ані хірург не знав іспанської, ані його бригада – англійської.
Тим не менше, вони увесь цей час працювали як єдина команда. Саме тому, що були навчені за одним і тим самим протоколом і не потребували вербального підтвердження своїх дій.
Таким самим наочним прикладом є і ізраїльська система медичної допомоги. У клініках Ізраїлю не тільки єдині протоколи надання медичної допомоги – у них є певні алгоритми розміщення апаратури, препаратів та інструментів у лікарнях. Тобто будь-який лікар у разі необхідності може зайти у будь-яку клініку і розуміти, що все необхідне йому для надання допомоги пацієнтові лежить на своєму звичному та зручному місці. Це здається дивним у мирний час, та під час будь-якої кризи такі речі реально економлять дорогоцінні секунди людського життя.
В Україні ми також плануємо навчити медичний персонал діяти за єдиними принципами, алгоритмами та стандартами і розробити сталі маршрути пацієнтів для галузі ЕМД. Це буде відносно тривалий та важкий процес, але згодом Україна отримає нову, справну та професійну систему надання екстреної медичної допомоги.ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930