/
Тріажна система в галузі ЕМД
17.03.2021Тріажна система в галузі ЕМД

Проект "Трансформація екстреної медичної допомоги на госпітальному етапі" Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей
Реформа галузі екстреної медичної допомоги в Україні передбачає обов’язкове використання тріажної системи на ранньому госпітальному етапі у відділенні ЕМД.
Що це?
Тріажна система у галузі ЕМД – це система розподілу пацієнтів, що надходять у приймальне відділення ЕМД, виходячи з їх стану та часу, у який кожен з них потребує надання екстреної медичної допомоги.
При першому контакті з пацієнтом лікар визначає, чи є його стан критичним, чи стабільним.
ЕМД пацієнтам, що знаходяться у критичному стані надається невідкладно, стабільним – пізніше, при цьому порядок надання допомоги напряму корелює з важкістю стану пацієнтів.
Чому Україні потрібна тріажна система у галузі екстреної медичної допомоги?
Нажаль, сьогодні українці не розуміють і не розрізняють критичні та некритичні стани проблем, з якими звертаються до «швидкої». Коли пацієнти надходять до приймального відділення, лікарі мусять надати їм допомогу терміново, за часом звернення.
Частіше за все, це призводить до того, що у передпокої приймального відділення з’являються черги з людей, чиї стани є різними по важкості, але всі вони потрапляють до лікаря у порядку «живої черги». І ніхто не хоче розуміти, що лікар може бути зайнятий пацієнтом, життя якого знаходиться під загрозою.
Що повинно змінитися?
Запровадження тріажної системи у галузі екстреної медичної допомоги дозволить лікарям надавати пацієнтам медичну допомогу у необхідному обсязі, при цьому зберігаючи логіку надання невідкладної допомоги саме тим пацієнтам, що потребують її найбільше.
Найчастіше для візуалізації сортувальних категорій постраждалих або хворих застосовуються відповідні кольорові позначення:
- «червоний»: стан пацієнта критичний, а його життя знаходиться під загрозою;
- «жовтий»: стан пацієнта тяжкий, але стабільний;
- «зелений»: стан пацієнта легкий та стабільний;
- «чорний»: коли стан пацієнта несумісний з життям, надається лише паліативна допомога.
Коли ми сформуємо чіткий перелік критеріїв віднесення пацієнтів до однієї з цих категорій, проблема «живих черг» відійде у минуле.ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930