/
Уніфікація матеріальних активів ЕМД
12.04.2021Уніфікація матеріальних активів ЕМД

Проект "Трансформація екстреної медичної допомоги на госпітальному етапі" Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей Таке важливе слово – «уніфікація»

Ми дуже багато вже сказали про необхідність алгоритмізації надання екстреної медичної допомоги в Україні. Сьогодні поговоримо про те, без чого не запрацює жоден алгоритм роботи у медичній практиці. Про матеріальні активи та необхідність уніфікувати їх постачання. Українські медики, мабуть краще за всіх медиків світу, вміють обходитися без необхідних витратних матеріалів та максимально розтягувати їх витрату. Бинти ріжуться, замість одноразових шпателів використовуються дезінфіковані металеві, замість ємкості для збирання дренажної рідини використовуються гумові рукавички. Інколи це дуже кмітливі рішення. Але так не має бути.

Якщо ми прагнемо навчити українських лікарів західним стандартам надання ЕМД – ми повинні дати їм усе потрібне для рятування людських життів. Увесь необхідний набір медичних препаратів та витратних матеріалів у максимально достатній кількості та без потреби їхати за ними за край світу. До того ж, якщо усі лікарні працюватимуть за єдиним протоколом - усі вони потребуватимуть одних і тих самих медикаментів, витратних матеріалів і однакової логістики. А всі ми знаємо, що гуртові закупки матеріалів завжди ведуть до економії. І чим більшу партію матеріалів ви закуповуєте – тим дешевшою вона для вас стане.

Якщо лікарні працюють за різними протоколами – їм потрібні різні медикаменти, різне обладнання, у якого будуть різні ланцюги постачання. Усе це робить нашу систему охорони здоров’я щодалі важчою та незграбнішою. А тому – потребує якнайшвидших змін. У цьому питанні добрим прикладом для нас може стати Ізраїль. У цій країні однаковий не тільки перелік медикаментів і витратних матеріалів у лікарнях – там жорстко регламентовано, що саме повинно лежати на кожному місці, у якій кількості та у якому порядку. І все це регламентовано наказом Міністерства охорони здоров’я Ізраїлю.

Відповідно, ізраїльські лікарі не витрачають жодної секунди роздуми, де ж взяти рукавички, чи ланцет, чи шприц. А держава заощаджує гроші на гуртових закупівлях усього, що потребує система охорони здоров’я.

#ЕМД #екстренка #медична #допомога #worldbank #лікаріПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031