21-23 квітня 2016 р. пройшов Восьмий Британсько-Український Симпозіум «Акцент на проблемах стандартизації в анестезіології, інтенсивної терапії та невідкладної допомоги при травмі і пораненнях», присвячений пам’яті професора І.П.Шлапака.

Британо-Український симпозіум з анестезіології, інтенсивної терапії та медицини болю (БУС) — це кількаденна міжнародна медична конференція анестезіологів та суміжних спеціальностей, що періодично проводиться у Києві.

Починаючи з 2008 року в Україні щорічно проводиться Британсько-Український Симпозіум (БУС) в анестезіології, інтенсивної терапії та медицини болю. Проект спрямований на підвищення професійного рівня і кваліфікації лікарів анестезіологів. Практичне спрямування навчання – одна з головних особливостей щорічних Британсько-Українських симпозіумів. У конференціях беруть участь професори, провідні лектори та лікарі-консультанти з Великобританії, України та інших країн. Щорічно Брітранско-Український Симпозіум збирає понад 500 анестезіологів з усіх регіонів України та країн СНД.

Активну участь в цьогорічному Восьмому Британсько-Українському Симпозіумі взяла команда Всеукраїнської ради реанімації на чолі з Головою Координаційної ради ВРР Денисом Сурковим.

Денис Сурков виступив з темами: «Трансфузія крові в тактичних умовах. Протокол Blood Far Forward» та «Організація медичної евакуації під час бойових дій». В першій доповіді було зазначено про: основні принципи допомоги пораненим в тактичних умовах, показання до переливання крові, протокол Blood Far Forward, швидкі тести визначення групи крові. Був проведений аналіз чинного законодавства України в цій сфері. В другому докладі було надано визначення медичної евакуації під час бойових дій (MEDEVAC), розказано про цілі, завдання та три види медичної евакуації.

Також, в рамках Симпозіуму, інструктори ВРР Володимир Звеняцький та Олександр Моторний проводили майстер-класи щодо алгоритмів надання допомоги при пораненнях.

_DSC0097

_DSC0118

_DSC0124

_DSC0133

_DSC0137